Sıla Gençoğlu kimdir?

sila-gencoglu Sıla Gençoğlu
Doğum:1980-06-17 (41 yaşında)
Nereli:Denizli
Burç:ikizler
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
sila-gencoglu
Sıla Gençoğlu
Doğum :1980-06-17 (41 yaşında)
Nereli :Denizli

Burç :

ikizler
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
sila-gencoglu
1980 senesinde politikayla uğraşan bir babanın ve eczacı bir annesin tek çocuğu olarak Denizli'de dünyaya gelen Sıla Gençoğlu, ilkokulu Denizli'de tamamladı. Sonrasında Fransızca öğrenmek için İzmir'e anneannesinin yanına yerleşti. Lise'de Fransızca öğrenim görürken müziğe merak salarak bu alanda eğitim aldı. İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı fakat bir sene burada eğitim gördükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü'ne geçiş yaptı.

Sıla Gençoğlu'nun dedelerinden birisi Adalet Partisi'nin Denizli milletvekilliğini diğeri Demokrat Parti'nin İzmir milletvekilliği yaptı. Babası Şükrü Gençoğlu ise bir dönem Doğru Yol Partisi'nin Denizli İl Başkanlığı görevini yürüttü.

Sıla Gençoğlu, müzik çalışmalarına Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yaparak başladı. Doğulu’nun yanında 7 sene vokalist olarak çalıştıktan sonra 2007 senesinde kendi ismini taşıyan albümünü çıkardı. Albüm parçalarından biri olan "...Dan Sonra" uzun süre müzik listelerinin başında yer aldı. Bu albümle şöhret kapılarını aralayan Sıla daha sonra yayımladığı çeşitli albümlerle bu başarısını devam ettirdi ve Türkiye'de herkesin tanıdığı şarkıcı haline geldi.

Bir röportajında evinde hiç televizyon bulundurmadığını, sabah uyandığında ilk iş olarak gazetelere göz gezdirdiğini ve Tarkan, İbrahim Tatlıses ile Yıldız Tilbe'nin beğendiği şarkıcılardan olduğunu söylemiştir. Ayrıca bir dönem, kendisinden 3 yaş küçük oyuncu Ahmet Kural ile yaşadığı aşkla gündeme gelmiştir.

Sıla Gençoğlu Nereli?


Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasıyla dikkat çeken başarılı şarkıcı Sıla Gençoğlu, anne tarafından İzmir, baba tarafından ise aslen Denizlili'dir.
Yaptığı Albümler
2016Mürekkep
2014Yeni Ay
2012Vaveyla
2012Joker
2010Konuşmadığımız Şeyler Var
2009İmza
2008Shaker
2007Sıla
sila-gencoglu
Sıla Gençoğlu
Doğum: 1980-06-17 (41 yaşında)
Nereli: Denizli
Burç: ikizler
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yaptığı Albümler
2016Mürekkep
2014Yeni Ay
2012Vaveyla
2012Joker
2010Konuşmadığımız Şeyler Var
2009İmza
2008Shaker
2007Sıla
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status