Sinan Çetin kimdir?

sinan-cetin Sinan Çetin
Doğum:1953-03-01 (70 yaşında)
Nereli:İstanbul
Burç:Balık
Meslek:Yönetmen
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
sinan-cetin
Sinan Çetin
Doğum :1953-03-01 (70 yaşında)
Nereli :İstanbul

Burç :

Balık
Meslek :Yönetmen
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
sinan-cetin
1953 senesinde gümrük muhafaza memuru bir babanın çocuğu olarak Van'da dünyaya gelen Sinan Çetin, kısa bir süre sonra ailesiyle birlikte Ankara'ya yerleşti. İlkokul ve lise öğrenimlerini yine bu ilde tamamladı. Ankara Hacettepe Üniversitesinin eczacılık ve sanat tarihi bölümlerinde lisans eğitimi gördü. Toplam 8 kardeştir. Kardeşi Cemil Çetin de kendisi gibi oyuncudur.

Küçük yaşlardan itibaren fotoğrafa meraklı olduğunu ifade eden Sinan Çetin, gençlik yıllarında geçimini çektiği fotoğraflar ve çizdiği resimlerle sağladı. Ardından bir arkadaşının vasıtasıyla tanıştığı, dönemin ünlü yönetmenlerinden Zeki Ökten'in asistanlığını yaptı. Burada çalıştığı dönemde hayatının geri kalanında da bu işi yapmaya karar verdi. 1980 senesinde "Bir Günün Hikayesi" isimli filimle başladığı yönetmenlik kariyerine seneler içerisinde bir çok yapım kattı. 1982 yapımı "Çiçek Abbas" filmiyle adından söz ettirdi. Sonrasında "Berlin in Berlin", Kemal Sunal'ın başrolünü oynadığı "Propaganda", "Komser Şekspir" ve "Şans Kapıyı Kırınca" gibi filmlerle başarısını perçinledi. Bunun yanı sıra 2000'lerin sevilen dizisi "Avrupa Yakası"nın yapımcılığını üstlendi. Dizinin yayında kaldığı 5 sezon boyunca toplamda 4 milyon dolar kazandı. Digiturk, Ağaoğlu İnşaat ve Tudors gibi markaların reklamlarına katkı sağladı.

Bir röportajında, ömrü boyunca şikayet eden tarafta olmadığını, en fazla ailesiyle vakit geçirmekten keyif aldığını, çocuklarını özgür büyüttüğünü, kendisine "sağcı" diyen insanların olduğunu fakat "sağcının" ne demek olduğunu dahi bilmediğini, devrimci olduğunu ve her zaman yaptığı iş ile anılmak istediğini söylemiştir. 2011 senesinde Ak Parti'ye oy vereceğini açıklamasıyla ve 2015'de ise bir TV programında, AK Parti hayranı olmadığını fakat AK Parti'ye yapılan muhalefetten ötürü tiksindiğini söyleyerek gündeme geldi.

Evliliği ve çocukları


1990 senesinde Katolik bir Alman olan kamera asistanı eşi Rebekka Haas ile evlendi. Bu evliliğinden Orfeo Çetin, Rüzgar Çetin, Rafael Cemo Çetin ve Tess Sahara Çetin isimli 4 çocuğu dünyaya geldi. Orfeo Çetin ve Rafael Cemo Çetin aynı zamanda sinema oyuncusudur. Eşi Rebekka Haas'ın ise en son Nişantaşı'nda bulunan bir yoga merkezinde çalıştığı bilinmektedir.

Oğlu Rüzgar Çetin, 2016 senesinde yaptığı trafik kazasıyla bir polisin şehit olmasına neden oldu. Bu olay sonrasında açılan davada 9 ay tutuklu yargılandı. Mahkeme sonucunda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Fakat cezaevinde bulunduğu süre dikkate alınarak tahliyesine karar verildi.

Sinan Çetin Nereli?


Çektiği reklam ve filmlerle uzun yıllardır adından bahsettiren başarılı yönetmen, yapımcı ve oyuncu Sinan Çetin baba tarafından aslen İstanbullu'dur. Memur olan babasının görev yeri olan Van'da dünyaya gelmesi sebebiyle bazı sitelerde yer alan, Vanlı olduğu yönündeki bilgiler ise doğruyu yansıtmamaktadır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
MUCK - 2011
Kafkas - 2009
Şahane Serseri - 2009
Ah Kalbim - 2009
Bit Palas - 2009
Limon Ağacı - 2008
Zıt Kardeşler - 2008
sinan-cetin
Sinan Çetin
Doğum: 1953-03-01 (70 yaşında)
Nereli: İstanbul
Burç: Balık
Meslek: Yönetmen
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
MUCK
- 2011
Kafkas
- 2009
Şahane Serseri
- 2009
Ah Kalbim
- 2009
Bit Palas
- 2009
Limon Ağacı
- 2008
Zıt Kardeşler
- 2008
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status