Şoray Uzun kimdir?

soray-uzun Şoray Uzun
Doğum:1967-06-09 (54 yaşında)
Nereli:Bulgaristan
Burç:ikizler
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
soray-uzun
Şoray Uzun
Doğum :1967-06-09 (54 yaşında)
Nereli :Bulgaristan

Burç :

ikizler
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
soray-uzun
1968 senesinde tır şoförü bir babanın çocuğu olarak Bulgaristan'da dünyaya gelen Şoray Uzun, Bulgaristan'daki baskılar nedeniyle 5 yaşındayken ailesiyle birlikte Adana'ya göç etti. İlkokulu Adana'da tamamladıktan sonra ailesiyle İstanbul'a taşındı. Yenibosna 50. Yıl Ortaokulun'da öğrenim gördü. Marmara Üniversitesi, Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu.

Üniversite mezuniyeti sonrası Hürriyet Gazetesi'nde polis muhabiri olarak çalışma hayatına başlayan Şoray Uzun, bunun yanı sıra bir alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak da çalıştı. Bir dönem Barış Manco'nun korumalığını yaptı. Muhabirken gittiği bir röportajda kendisine iş teklif edilmesi sonrası tiyatro hayatına adım attı. İlk olarak 1987 senesinde "Belene" isimli diziyle kamera karşısına geçti. Sonraki yıllarda sırasıyla, "Mahallenin Muhtarları", "Kaygısızlar", "Baskül Ailesi", "Ruhsar" ve "Seksenler" gibi öne çıkan dizilerde rol aldı. Özellikle Seksenler dizisinde canlandırdığı "Ahmet" karakteriyle hafızalara kazındı. Bunun yanı sıra, "Şoray Uzun Yolda" ve "Şoray'ın Altın Günü" gibi programlarda sunuculuk yaptı.

Bir röportajında, annesinin Türkan Şoray'ın filmlerinden etkilendiği için adını Şoray koyduğunu, Türkiye'ye geldiğinde Türkçe konuşamadığını Türkçe'yi Türkiye'de öğrendiğini, sunuculuktan çok oyunculuğu tercih ettiğini ve sunduğu gezi programlarının kendisini ciddi anlamda yorduğunu söylemiştir.

Evliliği ve çocukları


1999 senesinde, Elçin Uzun ile evlendi. Bu evliliğinden 2 erkek çocuğu dünyaya geldi. İmam nikahı kıyarak birlikte olduğu Yönetmen Melda Yılmaz'dan 2008 senesinde 1 çocuğu daha oldu. Şoray Uzun yaptığı açıklamada, konunun kendisi için kapanmaya yüz tutmuş bir yara olduğunu, karısının hiç boşanma davası açmadığını ve bu olayda ceza kesilecek tek kişinin kendisi olduğunu söylemiştir.

Şoray Uzun Nereli?


1.80 boyundaki Sunucu, Yönetmen ve Oyuncu Şoray Uzun baba tarafından aslen Bulgaristanlı'dır. Bulgaristan'da Türklere uygulanan baskılar sonucu küçük yaşlardayken ailesiyle birlikte Türkiye'ye göç etmiştir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Seksenler Ahmet 2012 - 2017
Sonradan Görme Bülent 2005
Öyle Bir Sevda ki - 2002
Zülküf ile Zarife - 2000
Köstebek - 1999
Ruhsar Elvis Presley 1997
Baskül Ailesi - 1997
soray-uzun
Şoray Uzun
Doğum: 1967-06-09 (54 yaşında)
Nereli: Bulgaristan
Burç: ikizler
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Seksenler
Ahmet 2012 - 2017
Sonradan Görme
Bülent 2005
Öyle Bir Sevda ki
- 2002
Zülküf ile Zarife
- 2000
Köstebek
- 1999
Ruhsar
Elvis Presley 1997
Baskül Ailesi
- 1997
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status