Tamer Karadağlı kimdir?

tamer-karadagli Tamer Karadağlı
Doğum:1967-05-24 (54 yaşında)
Nereli:Kars
Burç:ikizler
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
tamer-karadagli
Tamer Karadağlı
Doğum :1967-05-24 (54 yaşında)
Nereli :Kars

Burç :

ikizler
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
tamer-karadagli
1967 senesinde Ankara'da dünyaya gelen Tamer Karadağlı, okul hayatına başlamadan önce ailesiyle birlikte Amerika'ya yerleşti. İlkokul eğitimine Amerika'da başladı fakat kısa bir süre sonra ailesiyle birlikte Ankara'ya geri döndü. Ankara'da Ted Koleji'nde okurken lise 1. sınıfta tekrar Amerika'ya giderek orada eğitimine devam etti. 18 yaşında Türkiye'ye dönüş yaptı. Çankara Lisesi'ndeki eğitimini tamamlayarak Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun oldu. Kendisinden 10 yaş küçük Özgecan isminde müzik öğretmeni bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Lise mezuniyeti sonrası tam burslu olarak Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünde öğrenim görmeye başlayan Tamer Karadağlı, öğrencilik yıllarında harçlığını çıkarmak amacıyla film ve dizilerde seslendirme çalışmalarında bulundu. İlk kez 1993 senesinde "Ferhunde Hanımlar" isimli diziyle kamera karşısına geçti. Sonraki senelerde "Çarkıfelek Çıkmazı", "Çocuklar Duymasın", "Fedai", "Son Ağa" ve "Sağlık Olsun" gibi öne çıkan dizilerde yer aldı. Özellikle "Çocuklar Duymasın" dizisinde canlandırdığı Taş Fırın Haluk karakteriyle herkes tarafından tanınan oyuncu haline geldi.

Evliliği ve Çocuğu


2002 senesinde seslendirme sanatçısı Arzu Balkan ile dünya evine girdi. 5 yıl süren birlikteliğini 2007 senesinde sonlandırdı. Bu evliliğinden Zeyno isimli bir kız çocuğu dünyaya geldi.

Bir röportajında, 2 haftada bir Ankara'da yaşayan kızını görmeye gittiğini, işi olmadıkça evden dışarıya çok çıkmadığını, çocukken okulunu devamlı kırarak sinemaya gittiğini, toplamda 3 kez sınıfta kaldığını, çok uzun yıllar boyunca motosiklet kullandığını, şöhret için değil para için oyunculuk yaptığını ayrıca 2013 Gezi Olaylarını yerinde gözlemlemek için parka gittiğini, ortamdan hoşlanmadığı için sonradan tekrar gitmemeyi tercih ettiğini ve herkesin Cumhurbaşkanlığı makamına saygı göstermek zorunda olduğunu söylemiştir.

Tamer Karadağlı Nereli?


Azerbaycan kökenli bir aileden gelen Tamer Karadağlı baba tarafından aslen Kars Sarıkamışlı'dır. 2017 senesinde verdiği bir röportajda, doğup büyüdüğü Ankara'da kendini güvende hissettiğini, aslen Karslı olduğunu, hayatında hiç Kars'a gitmediğini fakat yakın bir zamanda memleketine gideceğini söylemiştir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Acayip Hikayeler - 2012
Adım Bayram Bayram Konuk Oyuncu 2011
Altın Kızlar - 2009
Sağlık Olsun Doktor Kamuran 2009
Ah Kalbim - 2009
Hıçkırık 2009 Doktor İlhami 2009
Son Ağa Salim Ağa 2008
tamer-karadagli
Tamer Karadağlı
Doğum: 1967-05-24 (54 yaşında)
Nereli: Kars
Burç: ikizler
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Acayip Hikayeler
- 2012
Adım Bayram Bayram
Konuk Oyuncu 2011
Altın Kızlar
- 2009
Sağlık Olsun
Doktor Kamuran 2009
Ah Kalbim
- 2009
Hıçkırık 2009
Doktor İlhami 2009
Son Ağa
Salim Ağa 2008
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status