Tuğba Özay kimdir?

tugba-ozay Tuğba Özay
Doğum:1978-02-10 (45 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:Kova
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
tugba-ozay
Tuğba Özay
Doğum :1978-02-10 (45 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

Kova
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
tugba-ozay
1978 senesinde şair bir baba ve öğretmen bir annenin tek çocuğu olarak İzmir'de dünyaya gelen Tuğba Özay, Haliç Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Babası İlhan Özay aynı zamanda ders kitabı yazarıdır.

7 yaşından beri tiyatro ile ilgilendiğini ifade eden Tuğba Özay, kariyerine İstanbul Yelken Kulübü'nde dalış ve yelken dersleri alarak başladı. Bu doğrultuda Galatasaray kulübünde tam 10 sene boyunca profesyonel yüzücü olarak çalıştı. Ardından voleyboldaki yeteneğini keşfedince bu spora geçiş yaptı ve 5 sene boyunca da Fenerbahçe Kulübü'nün as takımında voleybol oynadı. 1994 senesinde katıldığı bir güzellik yarışmasında 1. olmasıyla birlikte mankenliğe adım attı. Bu süreç içerisinde Vakko gibi çeşitli markaların defilelerinde boy gösterdi. İlk kez oyuncu olarak 1997'de "Sonradan Görmeler" isimli diziyle kamera karşısına geçti. Daha sonra aynı sene "Aynalı Tahir", 1999'da "Çiçek Taksi", 2002'de "Paşalı" ve 2012 senesinde "İşler Güçler" gibi öne çıkan dizilerde karakterlere hayat verdi. Ayrıca bir dönem Mehmet Ali Erbil ile birlikte Çarkıfelek yarışmasını sundu. 2010'da şarkıcılığa da adım atarak "Armoni" isimli ilk albümünü yayımladı. 2016 senesinde ise Acun Ilıcalı'nın teklifiyle "Survivor" yarışmasının ünlüler takımında yer aldı.

2008 senesinde sevgilisi Akın Büyükoğlu'ndan ayrılmak için mafyadan yardım isteyince tehdit suçlamasıyla 6 ay hapishanede yattı. Hapishane günlerini anlattığı "Bedel" isimli kitabını yayımladı. 2009 senesinde İtalyan iş adamı Ludovic Fattizzo ile dünya evine girdi fakat bu evliliği 5 sene sürdü.

Bir röportajında, çocukluk yıllarında da olgun düşünebildiğini, yaşlandığında Ajda Pekkan gibi bir kadın olmak istediğini ve sevgisini hak edecek biri bulamadığı takdirde sperm bankasından çocuk sahibi olabileceğini söylemiştir.

Tuğba Özay Nereli?


Yüzücülük, voleybolculuk, mankenlik, oyunculuk, şarkıcılık, sunuculuk ve yazarlık gibi çok sayıda alanda çalışmalarda bulunan Tuğba Özay, anne tarafından Antalya, baba tarafından ise aslen Trabzonlu'dur.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Bizim Otel - 2001
Yapayalnız - 2001
Zehirli Çiçek Ayşin 2000
Aynalı Tahir Bıldırcın Sevda 1 1998
tugba-ozay
Tuğba Özay
Doğum: 1978-02-10 (45 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: Kova
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Bizim Otel
- 2001
Yapayalnız
- 2001
Zehirli Çiçek
Ayşin 2000
Aynalı Tahir
Bıldırcın Sevda 1 1998
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status