Tunç Soyer kimdir?

tunc-soyer Tunç Soyer
Doğum:1959-05-15 (64 yaşında)
Nereli:Kosova
Burç:Boğa
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
tunc-soyer
Tunç Soyer
Doğum :1959-05-15 (64 yaşında)
Nereli :Kosova

Burç :

Boğa
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
tunc-soyer
1959 senesinde askeri savcı ve Albay Nurettin Soyer'in tek çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelen Tunç Soyer, çocukluk yıllarından itibaren İzmir'de yaşamaya başladı. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında tiyatro ile ilgilendi. Yönetmen asistanlığı ve muhabirlik gibi işlerde çalıştı. "Uluslararası İlişkiler" alanındaki yüksek lisans öğrenimini ise İsviçre Webster Koleji'nde tamamladı.

Üniversite mezuniyeti sonrası Turizm sektöründe çalışma hayatına adım atan Tunç Soyer, bir turizm firmasında genel müdürlük yaptı. 2003 senesinde İzmir için hazırladığı bir raporun dönemin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina tarafından beğenilmesi sonrası Belediyede Başkan Danışmanı olarak görev yapmaya başladı. 2009 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Seferihisar Belediye Başkanılığına aday gösterildi. Yapılan seçimlerde oyların %43'ünü alarak belediye başkanlığını kazandı. 2014 yılında gerçekleştirilen 2. seçimi de kazanarak toplam 10 sene boyunca bu görevde bulundu. 2019 yılında ise İzmir Büyükşehir Başkanlığına aday gösterildi. Toplam oyların %58'ini alarak yerine geldiği Aziz Kocaoğlu'ndan bu görevi devraldı. İzmir Belediye Büyükşehir Belediye başkanlığının ilk dönemlerinde LGBT oluşumlarına verdiği destek ile gündeme geldi.

Evliliği ve çocukları


1980 senesinde kendisi gibi asker çocuğu olan matematik öğretmeni Neptün Soyer ile hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden Defne ve Duygu isimlerinde 2 kızı dünyaya geldi.

Babası Nurettin Soyer


Asker ve hukukçu olan babası Nurettin Soyer, 1980 askeri darbe sonrası sıkıyönetim başsavcısı olarak görev yaptı. Bu süreç içerisinde ülkücülere ağır işkenceler yaptığı iddia edildi.

Tunç Soyer Nereli?


Tunç Soyer, Balkan ve Rumeli Dayanışma Derneği temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantı sonrası yaptığı bir sosyal medya paylaşımda, aslen Kosova göçmeni olduğunu ve dedesinin Ege Bölgesine Priştina'dan geldiğini açıklamıştır.
tunc-soyer
Tunç Soyer
Doğum: 1959-05-15 (64 yaşında)
Nereli: Kosova
Burç: Boğa
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status