Uğur Işılak kimdir?

ugur-isilak Uğur Işılak
Doğum:1971-11-15 (52 yaşında)
Nereli:Ankara
Burç:Akrep
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
ugur-isilak
Uğur Işılak
Doğum :1971-11-15 (52 yaşında)
Nereli :Ankara

Burç :

Akrep
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
ugur-isilak
1971 senesinde Almanya'da dünyaya gelen Uğur Işılak, küçük yaşlardan itibaren şiire ilgi duydu ve henüz 8 yaşında ilk şiirlerini yazdı. 12 yaşında bağlama çalmasını öğrendi. Liseye kadar olan öğrenimini Almanya'da tamamladı. Sonrasında Türkiye'ye döndü ve Konya Selçuk Üniversitesi Edebiyat Bölümünde eğitim gördü. Ayrıca bir dönem aikido, tekvando gibi dönüş sporlarıyla da ilgilendi, futbol oynayarak kalecilik de yaptı.

1987 senesinde profesyonel müzik kariyerine başladı. 1993'de "Kim Kime Dum Duma" isimli ilk albümünü çıkardı. TRT ve ATV gibi önemli kanallarda kültür sanat programları yapıp sundu. 2002 senesinde kendisi tarafından bestelenen "Haydi Anadolu" isimli parça AK Parti ve CHP tarafından eş zamanlı olarak seçim dönemlerinde çalındı. CHP'nin şarkının telif haklarını alması sonrası parça AKP tarafından bir daha kullanılmadı. 2008 tarihinden itibaren ise Adalet ve Kalkınma Partisi için müzik yapmaya başladı. Özellikle 2014 senesinde yayımladığı "Dombra" isimli seçim müziği çok beğenildi. Şarkı müziğinin izinsiz olarak kullanıldığı iddiası ise uzun süre tartışma konusu oldu.

2015 senesinde Ak Parti'den İstanbul Milletvekili seçilerek ilk defa meclise girdi. 5 ay sonra yenilenen seçimlerde ise partinin milletvekili listesinde yer almadı. 5 aylık milletvekilliği döneminde mecliste uyurken çekilmiş fotoğraflarıyla gündeme geldi.

Bir röportajında, 14 yaşından beri Espresso kahvesinin tiryakisi olduğunu, kahveye bir servet harcadığını ve kahvenin kendisi için bir meditasyon olduğunu söylemiştir. Ayrıca teknoloji meraklısı olduğunu, et/balık yemeklerini çok iyi yaptığını ve fotoğrafla da ilgilendiğini belirtmiştir.

Uğur Işılak nereli?


Başarılı sanatçı Uğur Işılak, baba tarafından aslen Ankara Şereflikoçhisarlı'dır.
Yaptığı Albümler
1999Dönen Alçak Olsun
ugur-isilak
Uğur Işılak
Doğum: 1971-11-15 (52 yaşında)
Nereli: Ankara
Burç: Akrep
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yaptığı Albümler
1999Dönen Alçak Olsun
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status