Yaşar Güler kimdir?

yasar-guler Yaşar Güler
Doğum:1954-09-18 (68 yaşında)
Nereli:Bayburt
Burç:Başak
Meslek:Asker
yasar-guler
Yaşar Güler
Doğum :1954-09-18 (68 yaşında)
Nereli :Bayburt

Burç :

Başak
Meslek :Asker
yasar-guler
1954 senesinde Ardahan'da dünyaya gelen Yaşar Güler, 20 yaşında Kara Harp Okulu'ndan Muhabere Teğmen rütbesiyle mezun olarak askeri kariyerine başlamıştır. Kardeşi Atilla Güler de kendisi gibi askerdir.

1984 yılına kadar 10 yıl çeşitli yerlerde takım ve bölük komutanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1986 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yüksek lisans programı olan Harp Akademisi'nden kurmay subay olarak mezun olmuştur. Bu mezuniyet ileride kendisine orgeneralliğe kadar yükselme imkanı tanıyacaktır. Kurmay subay olarak tabur komutanlığı, komutan yardımcılığı, Başbakanlık Askeri Danışmanlığında Proje Subaylığı gibi çeşitli karargahlarda görevlerde bulunmuştur. 2001 yılında Tuğgeneral, 2005'te Tümgeneral, 2009'da Korgeneral ve 2013 yılında Orgeneralliğe terfi etmiştir.

2013 yılında verdiği bir röportajda, gariban ve Anadolu'nun bağrından kopan bir çocuk olduğunu, kimse asker olmak istemiyor sözünü kabul etmediğini çünkü nasıl bir vatanseverlikle askere gelindiğini gördüğünü ve zengin birisi olsaydı meslek olarak askerliği seçmeyebileceğini ifade etmiştir.

2016 tarihinde gerçekleştirilen Milli Yüksek Askeri Şura toplantısında alınan karar gereği Jandarma Genel Komutanlığı görevine, 1 yıl sonra yine aynı toplantıdan çıkan kararla, Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevlerine atanmıştır.

2015 yılında kardeşi Atilla Güler, Bayburt'tan AKP Milletvekili adayı olmak için başvuruda bulunmuştur.

2018 yılı genel seçimlerinden sonra Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Milli Savunma Bakanı olmasıyla birlikte boşalan Genel Kurmay Başkanlığı makamına getirilmiştir.

Yaşar Güler Nereli?


Demet Güler ile evli olan 2 çocuk sahibi Yaşar Güler aslen Bayburtlu'dur.
yasar-guler
Yaşar Güler
Doğum: 1954-09-18 (68 yaşında)
Nereli: Bayburt
Burç: Başak
Meslek: Asker
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status