Yıldırım Demirören kimdir?

yildirim-demiroren Yıldırım Demirören
Doğum:1964-10-06 (58 yaşında)
Nereli:Bursa
Burç:Terazi
Meslek:İş Adamı
yildirim-demiroren
Yıldırım Demirören
Doğum :1964-10-06 (58 yaşında)
Nereli :Bursa

Burç :

Terazi
Meslek :İş Adamı
yildirim-demiroren
1964 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Yıldırım Demirören, İlkokul, ortaokul ve lise öğreniminin ardından İsviçre'de, Leysen Amerikan Okulu'ndan mezun oldu. Babası Erdoğan Demirören gaz işiyle uğraşıyordu ve Türkiye'nin en zengin iş adamlarından biriydi. Tayfun ve Meltem isminde iki kardeşi daha vardır.

1991 yılında Trabzonlu iş adamı Haluk Ulusoy'un amcasının kızı Revna Ulusoy ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2 erkek bir kız olmak üzere 3 çocuğu dünyaya gelmiştir. Çocuklarının ismi ise, Emre Cemal, Yelda ve Erdoğan'dır.

2004 yılında Serdar Bilgili'den sonra Beşiktaş Kulübü Başkanı seçilen Yıldırım Demirören, takıma dünyaca ünlü yıldızlar kazandırmaya başlar fakat bu durum kulübün gelir-gider dengesini bozmuştur.

8 sene Beşiktaş'ın Başkanlığını yapan Yıldırım Demirören, bu süre sonunda TFF Başkanlığına adaylığını koymuş ve başkan seçilmiştir. Bu arada Beşiktaş Kulübü teknik heyet ve futbolculara gereken ödemeyi geç yaptığı gerekçesi ile Avrupa Kupalarından 1 yıl men edilmiştir.

Yıldırım Demirören TFF Başkanı seçildiğinde şike süreci başlamış ve Fenerbahçe Spor Kulübü şike yaptığı gerekçesi ile Avrupa kupalarından 2 yıl men cezası almıştır.

Aynı zamanda Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanvekiliği görevini de yürütmektedir. Demirören Holding en son 2018 yılında 916 milyon dolara bünyesine Hürriyet, Posta, Kanal D, CNN Türk'ü katarak yılın en dikkat çeken satın alma işlemi gerçekleştirmişti.

Yıldırım Demirören Nereli?


2015 yılında tekrar TFF Başkanı seçilen Yıldırım Demirören, aslen Bursa İnegöllü'dür.
yildirim-demiroren
Yıldırım Demirören
Doğum: 1964-10-06 (58 yaşında)
Nereli: Bursa
Burç: Terazi
Meslek: İş Adamı
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status