Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?

zehra-zumrut-selcuk Zehra Zümrüt Selçuk
Doğum:1979-01-01 (44 yaşında)
Nereli:Aydın
Burç:Oğlak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
zehra-zumrut-selcuk
Zehra Zümrüt Selçuk
Doğum :1979-01-01 (44 yaşında)
Nereli :Aydın

Burç :

Oğlak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo      facebook_logo
zehra-zumrut-selcuk
1979 yılında Ordu'da dünyaya gelen Zehra Zümrüt Selçuk, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'ndeki eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Mezuniyeti sonrası Amerika'ya giderek Teksas Üniversitesi'nde "Muhasebe ve Enformasyon Yönetimi" alanında yüksek lisansını, "Ekonomi" alanında ise doktorasını yaptı. Babası eski Aydın Milletvekili ve eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'tur. Atilla Koç, Ordu Ulubey Kaymakamı iken dünyaya gelmiştir. 2 kardeşi daha bulunmaktadır.

Amerika'da aldığı eğitim dışında İslam İşbirliği Teşkilatı'nda çeşitli çalışmalarda da bulunan Zehra Zümrüt Selçuk, ayrıca SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörlüğü görevinde de bulunmuş burada toplumsal cinsiyet, demografi ve iş gücü gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir. Aynı zamanda Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve Kadın Birliği Platformu üyeliği de bulunmaktadır.

2018 genel seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla yeni kabinede "Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı" olarak yer aldığı duyurulmuştur. Bakan olarak yaptığı ilk açıklamada ise öncelikli olarak "Kadın ve çocuk istismarı, kadına ve çocuğa şiddet" gibi konularla ilgileneceğini ifade etmiştir.

Zehra Zümrüt Selçuk Nereli?


Çok sayıda yerli ve yabancı üniversiteden derece ve sertifikası da bulunan evli Zehra Zümrüt Selçuk aslen Aydınlı'dır.
zehra-zumrut-selcuk
Zehra Zümrüt Selçuk
Doğum: 1979-01-01 (44 yaşında)
Nereli: Aydın
Burç: Oğlak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status