Ziya Selçuk kimdir?

ziya-selcuk Ziya Selçuk
Doğum:1961-05-01 (62 yaşında)
Nereli:Ankara
Burç:Boğa
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
ziya-selcuk
Ziya Selçuk
Doğum :1961-05-01 (62 yaşında)
Nereli :Ankara

Burç :

Boğa
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
ziya-selcuk
1961 senesinde Ankara'da dünyaya gelen Ziya Selçuk, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nden mezun olmuştur. Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisansını, danışmanlık ve rehberlik alanında ise doktorasını yapmıştır. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden doçentlik ve profesörlük unvanlarını almıştır.

2001 yılında bir heyecandan doğduğunu söylediği ve katılım projesi olarak adlandırdığı Maya Okullarını kurmuştur. Bu okulun isminin, Maya kelimesinin altının mavi kalemle çizili olduğunu gördüğü bir rüyadan geldiğini söylemiştir. 2003 senesinde ise 3 yıl süre ile Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Ayrıca insan ilişkileri, rehberlik, eğitim, öğrenme, gelişim ve çocuklarda dikkat eksikliği konularında kaleme aldığı çok sayıda kitabı bulunmaktadır. Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyeliği de yapmıştır. Kuruluşuna katkı sağladığı TED Üniversitesi'nde Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2018 genel seçimlerinin ardından yapılan yemin töreninde Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinede "Milli Eğitim Bakanı" olarak yer aldığı açıklanmıştır.

Ziya Selçuk Nereli?


Yüksek öğretim kurumlarında uzun yıllar öğretim üyeliği ve yöneticilik yapan, evli ve 3 çocuk sahibi Ziya Selçuk aslen Ankara Balalı'dır.
ziya-selcuk
Ziya Selçuk
Doğum: 1961-05-01 (62 yaşında)
Nereli: Ankara
Burç: Boğa
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status