Zuhal Topal kimdir?

zuhal-topal Zuhal Topal
Doğum:1976-09-23 (43 yaşında)
Nereli:Siirt
Burç:Terazi
Meslek:Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
zuhal-topal
Zuhal Topal
Doğum :1976-09-23 (43 yaşında)
Nereli :Siirt

Burç :

Terazi
Meslek :Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
zuhal-topal
1976 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Zuhal Topal, küçük yaşlardan itibaren mimar olmak istedi. İlkokul yıllarında bir köylü kızını canladırarak ilk kez sahneye çıktı. Yine aynı yıllarda okulun tiyatro kolunun kurucularından biri oldu. Lisede mobilya tasarımı bölümünde eğitim gördü. Üniversite sınavlarında hem mimarlık hem de konservatuvar bölümünü kazanan Zuhal Topal, babasının tüm itirazlarına rağmen tercihini konservatuvardan yana kullanarak sahne ve televizyon dünyasındaki ilk önemli adımını attı.Alpaslan Topal isminde kendisinden küçük bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Lise mezuniyeti sonrası Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi görmeye başlayan Zuhal Topal, başrol oyuncusu olarak ilk kez 1996 senesinde "Sevda Kondu" isimli diziyle kamera karşısına geçti. Sonraki yıllarda sırasıyla "Sihirli Annem", "Çekirdek Aile", "Selena", "Geniş Aile" ve "Avrupa Avrupa" gibi öne çıkan dizilerde yer aldı. Özellikle Selena dizisinde canlandırdığı "Fitnat" karakteriyle kariyerindeki en büyük çıkışı yakaladı. 2009 yılından sonra ise sunuculuğa ağırlık vermeye başlayan Zuhal Topal, evlendirme programı "Zuhal Topal'la İzdivaç" ve yemek programı "Zuhal Topal'la Sofrada" gibi yapımların sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca Türk Telekom ve Molped gibi markaların reklamlarında da boy gösterdi.

Bir röportajında, büyük bir ailede büyüdüğünü, hareketli, tez canlı ve enerjik biri olduğunu, evde yemekleri annesinin yaptığını ve kadın olduğunu anne olunca hissetmeye başladığını söylemiştir.

Evliliği ve Çocuğu


2008 senesinde Bilgisayar Mühendisi ve Müzisyen Argun Korhan Saygıner ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden 2013 senesinde Lina isimli bir kız çocuğu dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan Korhan Saygıner bir dönem Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılmasıyla gündeme geldi.

Zuhal Topal Nereli?


Oynadığı dizi ve sunduğu programlarla kısa süre içerisinde halkın sevgisini kazanan 1.72 boyundaki başarılı Tiyatrocu, Oyuncu ve Sunucu Zuhal Topal'ın, anne tarafından Gaziantep, baba tarafından ise aslen Siirtli'li olduğu bilinmektedir.
İnstagram Fotoğrafları (2)
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Avrupa Avrupa Nermin Beceren 2011
Papatyam Konuk Oyuncu 2009
Komedi Türk - 2008
Kaybolan Yıllar Yonca 2006
Tutkunum Sana - 2006
Selena Fitnat 2006
Tarık ve Diğerleri Kehribar Teyze 2006
zuhal-topal
Zuhal Topal
Doğum: 1976-09-23 (43 yaşında)
Nereli: Siirt
Burç: Terazi
Meslek: Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Avrupa Avrupa
Nermin Beceren 2011
Papatyam
Konuk Oyuncu 2009
Komedi Türk
- 2008
Kaybolan Yıllar
Yonca 2006
Tutkunum Sana
- 2006
Selena
Fitnat 2006
Tarık ve Diğerleri
Kehribar Teyze 2006
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status